Пещера.В рамките на няколко дни 115 първолаци ще станат читатели в детския отдел на бибилиотеката към читалище „Развитие“. „По традиция от много години всички първокласници в Пещера получават читателска карта в края на първи клас. Опитът ни показва, че повечето остават такива завинаги.Имаме дори случаи, когато децата водят родителите си в библиотеката и ги превръщат в наши читатели“, коментира Цветана Йовчева, библиотекар в детския отдел.
Днес официални читатели станаха първокласници от НУ“Михаил Каролиди“. Всички те получиха знаменце с Молбата на книгата и специални гатанки измислени от другата библиотекарка Люба Пашова.


