Институции

Община Пещера се включи във фонд „Солидарност“

Пещера. Община Пещера се включи във фонд „Солидарност“, подобно на едноименния европейски, съобщи Анастасия Младенова – председател на Общински съвет- Пещера. Общинският фонд ще отпуска по бързата процедура пари за неотложни спасителни дейности в момента на бедствието. Това е решил местния парламент на свое заседание от 16 февруари. Старейшините избраха представител на Община Пещера в Общото събрание на фонда да бъде Георги Козарев- кмет на община Пещера, допълни Младенова. Тя уточни, че встъпителната вноска на Общината е 1 000лв., годишната  е 300 лв.  До момента около 70 общини са заявили съгласие за участие във фонда. Той ще бъде създаден с най-малко 25 учредители, това са градовете, в които местните парламенти са одобрили идеята.  При бедствие общините ще могат да теглят до 3 пъти по-голям размер от натрупаната собствена сума, с което ще се стимулират да внасят.