Общество

Битката с боклука завърши в полза на Пещера

Пещера.Ентусиазирана група от млади хора от пещерската организация на ГЕРБ се включи в съботната акция „Да изчистим България за един ден.” 30 претъпкани чувала с отпадъци. Това е равносметката от приносът на ПП ГЕРБ Пещера към „голямото чистене”. Герберите от местната структура си бяха избрали местността „Мишева чешма”, край която минава Стара река. „За съжаление коритото на реката се е превърнало в истинско сметище.”, коментира Десислава Костадинова – председател на местната структура на ГЕРБ и кандидат-депутат от листата на Пазарджишка област. Купища боклуци и нечистотии бяха събрани по двата бряга на реката. Стотици килограми с отпадъци бяха изринати и от околните поляни и близката гора. „Превръщаме природата в сметище, вместо да я пазим и да я обгрижваме.”, коментира още Костадинова. „Няма по-смислена обща цел от тази – всички ние да живеем в едно по-уютно и чисто място.”, допълни тя. Организаторите бяха осигурили ръкавици и чували за всички желаещи. Отпадъците, събрани по време на кампанията бяха извозени от местната комунална фирма.