Общество Спорт

Пламен Стоянов – златен медалист от Държавното отборно първенство по Класически шахмат с отбора на ШК „ЧесБомб“

Написано от Димитър Насков

Пещера- Кранево. От 01 до 04.09.2019 в гр. Кранево се проведоха Държавните отборни първенства по класически шахмат за юноши и девойки.
В пловдивският шахматен клуб „Чесбомб“ на втора дъска игра и ученикът от ОУ „Патриарх Евтимий“ Пламен Стоянов. Той участва във възрастовата група – юноши до 14 години.
Контролата за игра бе 90 минути +30 секунди на ход добавено време на състезател, а 8 отбора от страната спореха за призовите места.

Отборът на ШК „Чесбомб“ не остави никакъв шанс и спечели по категоричен начин всички 7 срещи. Пламен Стоянов изигра много важна роля за постигнатите победи на отбора си. Активът му е 5 победи и 2 ремита. По този начин завоюва и първо място измежду всички участници на втора дъска с резултат 6 точки от 7 възможни! Това е втори златен медал за Пламен от държавни отборни първенства. През м.април т.г., Пламен Стоянова спечели сребърен медал от Държавно индивидуално първенство, проведено в гр. Асеновград.