Култура

Зъболекарите ще се отчитат електронно към НЗОК от началото на август


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/facesofp/peshterainfo.com/wp-content/themes/voice/sections/content.php on line 28
Написано от Пещераинфо

Зъболекарите задължително ще се отчитат електронно към Здравната каса от 1-ви август, съобщават от институцията. Електронните отчети ще намалят отчетната документация, защото денталните медици вече няма да представят амбулаторните листове на хартия, обясняват от Касата.
Основното преимущество на електронния отчет е, че данните от него ще постъпват в електронното здравно досие на всеки пациент. Чрез него пациентите ще имат възможност да проследяват дали подадените данни отговарят на реално извършените прегледи и лечението им.
От Здравната каса отчитат, че в момента почти 5700 зъболекари са сключили договори с тях.