Общество

Змийско нашествие и в Пещера !

Пещера. Пепелянка и три смока са забелязани в гробищния парк в града. Пълзящите твари навлизат в хранителен период от 1 до 15 юни, предупредиха еколозите от Общината. Има регистриран случай на уловен смок, който е проникнал в купето на лек автомобил на пещерец.  Биолозите призовават хората да не убиват влечугите. Експертите съветват да не изпадате в паника, ако видите змия в града. Отдръпнете се бавно, не я наранявайте и се обадете на телефон 112, или на горещия телефон 0350 6 22 16. Бъдете внимателни при движение в неокосени тревни площи и носете високи гумени ботуши като превантивна мярка, съветват специалистите.