Общество

Жители на Капитан Димитриево излизат на протест на 14 септември

К. Димитриево. Жители на село Капитан Димитриево ще проведат протест на сметището край Пазарджик, каза за Радио „Фокус” – Пазарджик Владимир Петров от инициативния комитет, на жителите на пещерското село. Протестът ще се проведе на 14 септември от 8.00 часа. Той не е първият пропест, но сега сме решили отново да заявим своята позиция по отношение на това сметище, което непрекъснато обгазява селото. Няма да блокираме главния път от Пазарджик за Пещера. За сега сме решили да протестираме на самото сметище, а по-нататък може да се стигне и до блокиране на шосето. Уведомили сме полицията в Пещера и Пазарджик, а също и община Пещера, каза също Петров.

Източник : / Фокус-Пазарджик /