Институции Култура Общество

24 май в Пещера

Написано от Добрина Димитрова

В няколко лъча учениците в Пещера се придвижват за празника по случай 24 май!

Публикувахте от Peshterainfo Peshtera в Петък, 24 май 2019 г.

Пещера.Денят на българската просвета и култура бе тържествено отбелязан в Пещера. Седемте училища в града оформиха няколко лъча и в шествие стигнаха до централния площад „България“, където започна празничната част на 24 май. След кратки приветствия бяха отличени заслужилите признание за постиженията и работата си ученици, учители, директори и културни дейци.

Грамотите на учениците бяха връчени на директорите на съответните учебни заведения:

НУ“Михаил Куманов“

1.Сашка Ангелова Здравчева от IV a клас

2. Радка Рамадан Арабаджи от IV б клас. 

НУ,,Михаил Каролиди“

                                             IVA клас

  1. Мариана Иванова Якофова
  2. Методи Иванов Клисуранов
  3.  Николай Атанасов Огорелков
  4. Виктория Димитрова Чучева
  5. Теодора Стойкова Георгиева
  6. Петя Тодорова Млечкова
  7. Мария Христова Узунова

                              IVБ клас

  1. Невена Антонова Мулетарова
  2. Мариана Димитрова Костова
  3. Миглена Илиева Келчобанова
  4. Ивайло Иванов Натов
  5. Георги Ангелов Томов
  6. Илона Иванова Такева
  7. Катрин Пенкова Ламбрева

ОУ „Св. Патриарх Евтимий“

  • Теодора Георгиева Ненкова – III клас 
  • Георги Кръстев Башкехайов – IV клас
  •   Владимир Тодоров Козарев – VI клас
  • Георги Атанасов Петърнейчев – V клас
  • Йорданка Димитрова Лабова – V клас
  • Йордан Стоилов Джинин – VI клас
  • Пламен Стойчев Стоянов – VI клас
  • Елизабет Костадинова Цикалова – VII клас
  • Айлин Бесимова Еминова – VII клас
  • Велина Благовестова Учкунова – VII клас
  • Кети Георгиева Бакърлиева – VII клас
  • Паола Яков Джарова – VII клас

         Любомира Георгиева Стоименова – VII клас 

ОУ,,Петко Рачов Славейков“

Васил Йорданов Спасов – V-а клас

Вивиана Красимирова Костадинова – V-а клас

Ангелина Красимирова Николова – VІ-а клас

Клавдия Валентинова Делчева – VІ-а клас

Габриела Драгомирова Стоянова – VІ-б клас

Цветан Атанасов Хаджиев – VІ-б клас

Василена  Георгиева Банкова – VІІ-а клас

Кристиан Николов Кощиков – VІІ-а клас

Мария Емилова  Панева – VІІ-б клас

Антония Петрова Николова – VІІ-б клас

 

Обединено училище,,Любен Каравелов“

1. Веселин Николаев Николов – VIII а клас
2. Йордан Снежанов Симеонов – VI клас

3..Катя Иванова Воденичарова – VI а клас

4.Краси Танев Мейзинов

5.Иван Кирилов Мерджанов

6.Щерю Юлиянов Йорданов

7.Мирослав Атанасов Колев
 

СУ,,Св.Климент Охридски“

 

 

 

Ерен Шукриев Камберов

4

 

София Ивайлова Грозданова

4

 

Мартин Исмаил Халил

4

 

Елеонора Петрова Коралиева

 

Лора Йорданова Хамамджиева

 

Даниела Илива Тончева

 

Ойа Исмаилова Фандъкова

 

Иван Георгиев Лазаров

 

Дафина Николаева Цветкова

 

Йорданка Любомирова Динчева

 

Антон Димитров Банков

 

Ивет Димитрова Кузева

8

 

Леа-Катрин Ринтелман

8

 

Веселина Михайлова Мишеморова

8

 

Мария Йорданова Младенова

8

 

Величко Георгиев Рангелов

11

 

Васил Ангелов Мадин

11

 

Велина Руменова Симеонова

12

 

Лиляна Стоянова Хаджиева

12

 

Александър Тодоров Апостолов

12

 

Ирина Емилова Мирчева

12

 

Таня Венелинова Чобанова

12

 

Георги Костадинов Цикалов

12

 

 

 

 

 

 

 

ПГХВТ,,Атанас Ченгелев“

  • Георги Антонов Чонев ХII клас;
  • Петя Делчева Томчева ХI клас;
  • Айдан Мехмедова Садулова ХI клас;
  • Зоя Даниелова Костадинова Х клас;
  • Идает Юсеинов Бошнаков Х клас;
  • Станислав Даниелов Рядков IХ клас;
  • Виктория Андонова Стайкова VIII клас;
  • Венелина Костадинова Зайкова VIII клас

 

Център за подкрепа на личностното развитие-Общински детски комплекс/ЦПЛР-ОДК/

1. Таня Томова Дамянова

2. Елизабет Костадинова Цикалова

3. Николай Янков  Гъгов – дете със СОП 

 

НЧ,,Развитие“ –награди за доброволците към детски отдел на библиотеката

1.Йоана Димитрова Хамамджиева – 3 клас

2.Ирен Сергеева Кафеджиева – 3 клас

3.Елин Ергин Кехайов – 6 клас

4.Антон Илиянов Радев  – 6 клас

5.Виктория  Вергилова Доспатлиева – 6 клас

6.Виктория Ергин Кехайова – 7 клас

7.Шохрет  Енвер Халибрямова – 7 клас

8.Мартин Василев Димитров -7 клас

9.Мария Костадинова Пандова -7 клас

10.Айсел  Шенол Изед  – 7 клас

11.Георги Янков Игнатов    -7 клас

 

Наградени учители и културни дейци:

 

1.Донка Стоилова Гьошева-директор на ДГ,,Слънчо“

2.ДГ"Слънчо"-Величка Христова Аргирова

3.ДГ "Иглика"- Стоимена Бориславова Жулева- Костадинова

4.ДГ,,Изгрев“-Цветанка Георгиева Йозова

5.ДГ,,Деница“-  Анна Тодорова Тянева

6.Виолета Михайлова Паева -Директор на НУ,,Михаил Куманов“

7.НУ"Михаил Куманов"  – Красимира Георгиева Халачева

8.НУ,,Михаил Каролиди“- Калинка Йорданова Павлова

 9.ОУ „Св. Патриарх Евтимий“- Елена Димитрова Ацинова-директор

 

10.ОУ,,Петко Рачов Славейков“-Станка Димова Лупанова 

11.Об.У,,Любен Каравелов“-Елена Спасова Рядкова

12.СУ,,Св.Климент Охридски“    -Нели Илиева Славова

13. ПГХВТ,,Атанас Ченгелев“-Георги Тодоров Комитов

14. ПГХВТ,,Атанас Ченгелев“-Васвие Байрамалиева Мехмедова 

Дейци на културата

15. от читалище ,,Развитие“- Георги Георгиев Връбчев- млад автор и изявен читалищен деятел

16.Митка Тодорова Млячкова-организатор ,,Художествена галерия“

 От Центъра за подкрепа на личностното развитие-Общински Детски Комплекс-град Пещера

17. Стоян Боянов Павлов – Логопед, психолог

18. Елена Христова Чиперкова – ресурсен учител

След официалната част децата на Пещера показаха своя талант в празнична програма. А за сигурността и реда на празника отново бдяха доброволците от Детското полицейско управление.

Коментари