Спорт

Художествена гимнастика: Първо състезание – медали и много настроение

Написано от Величка Ачева

Пазарджик. Два бронзови медала, четвърто и пето място за момичетата на Далия старс от приключилия Девети международен турнир по художествена гимнастикя за купа "Диляна" в Пазарджик. При девойките младша възраст до 10 години Ванеса Робевска спечели 3-то място и бронзов медал. На четвърто място в същата категория се класира Десислава Ставракева, а пета е Радост Калайджиева. При децата родени 2010 г. бронзово отличие завоюва Лилия Талигарова, а пета и шеста останаха Елена Николова и Миглена Алиховска. Треньор на момичетата е Маргарита Николова.

Най-малките гимнастички от 4 до 7 годишна възраст участваха в категорията масов спорт, където танцът им "Котки и мишки" им донесе сребърните медали. Тяхна треньорка е Мая Петкова.

Общо 16 състезателки от пещерския клуб се  включиха в престижния турнир.